יום ראשון, 18 במאי 2014

ריזורט 2015

קולקציות הריזורט החלו לטפטף אט אט ואיתן הטרנדים החמים לשנה הבאה. להלן מספר קולקציות שכבר ראיתי ואהבתי:

 Bottega Veneta

 Chanel

 Christian Dior

 Louis Vuitton

Oscar De La Renta

קולקציות הריזורט אלה הן בדרך כלל קולקציות קיץ בדגש על הלבשת יום, היא נקראת ריזורט רק כי קולקציות הקיץ כבר מוצגות חודשייים לפני ולא היה שם טוב יותר, כעיקרון, אין יותר מדיי אנשים בעולם שקונים בגדים במיוחד בשביל לצאת לחופשה.
אז לאיזה טרנדים ניתן לצפות בשנה הבאה?
הרבה פרחוני. אין כמו פרחים על מנת להמחיש תחושה קיצית וקלילה, הדפסי פרחים גדולים ומלאי פנטזיה מעטרים את רוב קולקציות הריזורט. השילוב של הדפסי הפרחים עם הדפסים אחרים, אבסטרקטיים וגיאומטריים נראים יותר ויותר בקולקציות השונות, להתאים הדפסים וצבעים חלקים זה כבר מיושן ומה שהמעצבים מסמנים לנו פה היא קריאה נרגשת לשלב הדפסים מכל מיני סוגים ביחד, כמו למשל בקולקציות של כריסיטאן דיור ולואי ויטון שאף הרחיק עוד צעד קדימה ושילב הדפסים עד על השני, בשכבות.
חליפות מכנסיים מודפסות גם הן מסתמנות כדבר החם הבא. אפשר לראות את התופעה כאן בקולקציה של אוסקר דה לה רנטה ולואי ויטון שמצליחים ליצור שילוב מרענן בין גזרות סולידיות והדפסים מלאי פנטזיה וכך יוצרים חליפה שמתחשק להוציא מהארון. בארץ זה יהיה רלוונטי בעיקר לשוכנות המשרד שבינינו שרוב היום יושבות קפואות מול המחשב וחליפת בלייזר כאשר בחוץ חום 40 מעלות יכולה להראות להן כאופציה לגיטימית.
התייחסות מיוחדת מגיעה לקולקציה של שאנל שהוצגה בדובאי, ובה 86 אנסמבלים (בניגוד לממוצע של כ45 לקולציה אצל שאר המעצבים) וטרנדים חדשים שאולי כרגע יראו תמוהים אבל אל תגידו שלא אמרתי כשתמצאו את עצמכן שנה הבאה מאמצות אותם. 
הראשון הוא סנדל האצבע עם הגרב הגבוהה (התמונה משמאל). מדובר בסנדל חושף כפות רגליים ועליו תפורה גרב בד שנמתחת גבוה מעל הברך, אבסורד כמה שזה לא ישמע, גם לי לפני שנתיים מגפוני פיפ טואו (כמו אצל דיור) נראו כדבר והיפוכו ובסופו של דבר ניתן למצוא דגם כזה בכל חנות נעליים שמכבדת את עצמה.
הטרנד השני הוא מכנסיים רחבות ומטאליות, על אף היות שני האלמנטים האלה לא מושכים במיוחד, לאגרפלד מאמין שזה יתפוס וחזר רבות על האלמנט הזה לאורך 86 האנסמבלים שלו.
הטרנד האחרון הוא תכשיטי ראש גדולים ונוצצים, בניגוד לפפיון של האחיות מלול, כאן מדובר בברוצ'ים משובצי אבנים המעטרים את ראשיהן של הדוגמניות לאורך כל התצוגה, טרנד שיכול לתפוס יופי בארץ מפני שזהו בערך התכשיט היחיד מלבד עגילים שאפשר לסבול על גופך המיוזע והמיוסר ב40 מעלות, זה טרנד שאני אישית מקווה לאמץ.