יום ראשון, 13 ביולי 2014

צבע לבן: פוסט קוטור אסקפיסטי

אחרי שחודשיים הבלוג שלי עמד שומם ונטוש, הגיע הזמן לפוסט חדש וחגיגי של אופנה עילית. כדי לתת קונטרה למצב, החלטתי להתמקד בצבע הלבן, הטהור, החגיגי והאופטימי, משמח לבב אנוש.
לא אלאה בסיפורים על כמויות קריסטלי סוורובסקי מובחרים שנתפרים ידנית אחד אחד לבדי יוקרה על ידי נשים צרפתיות על סף פנסיה, על מחירים מטורפים ועל אקסקלוסיביות ואמנות, אני מניחה שמי שעוקב אחרי הפוסטים שלי כבר יודע מה טומנת בחובה קולקציית קוטור אמיתית. אגש ישר לעניין:

אי אפשר לפתוח פוסט קוטור בלי קארל לאגרפלד. בקולקציה הענקית שלו לשאנל, הכולל לא פחות מ70 אנסמבלים ניתן לראות השפעות אימפריאליסטיות בגזרת החומרים שכללו בדי גובלן וצמר קשיחים שעוטרו ברקמות עדינות, לצד השפעות סגנון שנות ה80 שהתבאטו בשיער של הדוגמניות. לאגרפלד ממשיך כאן את קו הנוחות שלו כאשר הוא שולח את הדוגמניות למסלול בנעלי אצבע שטוחות עם קשירת סרטי סאטן סביב לקרסול.

Chanel

הקולקציה של ולנטינו הלכה עוד יותר רחוק אחורה בזמן לתקופת האימפריה הרומית והציגה פריטים בהשראת הטוגות ובגדי האצילים מהתקופה. גם כאן, כמו בקולקציה של שאנל, הדוגמניות נשלחו עם סנדלים שטוחות למסלול, האם אנחנו עדים פה למהפכה בתעשיית היופי? האם הולכים לעודד נשים ללכת עם נעליים נוחות? גם כאשר מדובר בשמלת קוטור בעשרות אלפי דולרים? אני בהחלט בעד!

Valentino

גם זוהיר מוראד אוהב לבן, הגזרות שלו מאוד מסחריות, הסטיילינג פונה היישר לשטיח האדום, שם עם השנים ביסס מוראד את מעמדו בתור מעצב מוביל ואהוב על ידי כוכבות כגון טיילור סוויפט, בלייק לייבלי, קתרין זיטה ג'ונס, ג'ניפר לופז ורבות וזוהרות אחרות


Zuhair Murad

גמבטיסטה ואלי הציג גזרות מאוד נשיות בסגנון שנות החמישים, חצאיות מידי רחבות ומתנתפנפות יצרו קונטרסט אל מול המותניים הצרות והחלק העליון הצמוד, המראה הושלם על ידי הסטיילינג הקליל בצורת מטפחות ראש ומשקפי שמש עגולות.
Giambattista Valli

כמובן שמלבד הלבן היו עוד הרבה צבעים, רעיונות וסגנונות אחרים, אתם מוזמנים להציץ בעמוד הפייסבוק שלי, אליו העלתי את כל התמונות שאספתי משבוע האופנה העילית בפריז.
והעיקר שיתהיה שגרה.